Hra Zachraň život informuje o první pomoci. Lidé si ji mohou vyzkoušet na internetu

Interaktivní hru s názvem Zachraň život vyvinula pražská záchranná služba ve spolupráci s Českou televizí. Cílem je informovat veřejnost o základech první pomoci. Lidé si mohou svoje znalosti vyzkoušet takřka na vlastní kůži prostřednictvím internetu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zájemci si mohli vyzkoušet poskytnutí první pomoci | Foto: Lucie Zemanová

Lidé se často spoléhají na pomoc zdravotníků, kteří ke zraněnému dorazí v řádu několika minut. Před příjezdem záchranné služby může ale člověku pomoci jen ten, kdo je na místě jako první.

Proto pražská záchranná služba ve spolupráci s Českou televizí představila naučnou hru s názvem Zachraň život. Interaktivní videa informují veřejnost o základech první pomoci.

„Interaktivní je to v tom, že jde o filmový příběh. Je to hrané a má to několik variant, kterou cestou se vydat. Člověk by měl dospět ke zdárnému konci, tedy pomoci někomu v dané situaci,“ přiblížil projekt ředitel pražské záchranné služby Zdeněk Schwarz.

Přehrát

00:00 / 00:00

O hru zachraň život se zajímala Magdaléna Medková

Hra nabízí několik modelových situací, například autonehodu, popálení nebo infarkt.

„Jsou to situace, se kterými se můžete setkat v běžném životě, a budete potřebovat vědět, jak dotyčnému pomoci,“ vysvětlil Schwarz.

V prvním kole se hráč například musí rozhodnout, jak pomůže dítěti, které vdechlo bonbon. Na výběr má několik možností a omezený čas pro rozhodnutí. Ať se rozhodne dobře, nebo špatně, vždy uvidí důsledek svého jednání.

Cílem je dobrat se správného řešení a zapamatovat si ho pro případ, že taková situace reálně nastane.

Šest interaktivních filmových příběhů Zachraň život najdou zájemci na stránkách záchranné služby a webu České televize.

Magdaléna Medková, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme