Ekonomické informace 12. 7. 2005

Návrh státního rozpočtu na příští rok počítá se schodkem 76 miliard korun. Český statistický úřad dnes ohlásí, kolik lidí bylo v červnu v Česku bez práce. Japonská společnost Koyo Seiko začala v Plzni vyrábět elektrické posilovače řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

detail korunové mince

detail korunové mince | Foto: Česká národní banka

Ministr financí Bohuslav Sobotka bude dnes přesvědčovat své kolegy z ostatních zemí Evropské unie, aby souhlasili s prodloužením výjimky na nižší DPH u stavebních prací spojených s bydlením. Česko má tuto výjimku do konce roku 2007. Od roku 2008 by se měla daň z přidané hodnoty na výstavbu bytů nebo domů zvýšit z pěti na 19 procent.

Návrh státního rozpočtu na příští rok počítá se schodkem 76 miliard korun. Je to proti letošnímu roku o sedm miliard méně. Vláda ale i tak o šest miliard Kč překročí strop výdajů povolený Evropskou unií. Kabinet návrh ministerstva financí projedná ve středu.

Růst spotřebitelských cen v červnu o 4 desetiny procenta předpokládá ekonom ČSOB Marek Fér. Je to o něco víc než v předchozích měsících.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fér: Spotřebitelské ceny

Přesné číslo dnes zveřejní Český statistický úřad, který také ohlásí, kolik lidí bylo v červnu v Česku bez práce. Analytici očekávají, že se nezaměstnanost snížila na 8,6 desetin procenta. Přispěly k tomu hlavně sezonní práce v zemědělství, stavebnictví i službách. Podle nalytičky Reifeisenbank Heleny Horské se na snížení počtu nezaměstnaných podílel i náš průmysl.

Přehrát

00:00 / 00:00

H. Horská: Nezaměstnanost

Japonská společnost Koyo Seiko začala v Plzni vyrábět elektrické posilovače řízení. Investice do výstavby nového závodu už přesáhla 630 milionů korun a v nejbližších letech tam najde práci až 500 zaměstnanců. 60% výroby půjde na export. O dalším nově otevřeném závodě informuje mluvčí CzechInvestu Jana Víšková.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Víšková: Koyo Seiko

Česká obchodní inspekce rozdala 20 obchodním řetězcům až půlmilionové pokuty. Podle mluvčí inspekce Miloslavy Fléglové rozsáhlou kontrolní akci zahájila poté, co si lidé stěžovali na chování obchodníků při novoročních výprodejích. Dobře pro obchodní řetězce nedopadlo 40 procent kontrol; nejčastějším prohřeškem bylo nedodržení zákona o ochraně spotřebitele.

Milan Kopp, Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme