Ekonomické informace 15. 7. 2005

Ministerstvo dopravy začíná vybírat dodavatele systému elektronického mýtného. To by mělo umožnit lepší zpoplatnění přejezdu Česka pro kamiony. Jak informuje Hana Hromádková z tiskového oddělení ministerstva, ode dneška si mohou zájemci o tuto zakázku vyzvednout její podmínky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kolona kamiónů na dálnici

kolona kamiónů na dálnici | Foto: Věra Luptáková | Zdroj: Český rozhlas
Přehrát

00:00 / 00:00

H. Hromádková: Mýtné

Novým prezidentem státního Aera Vodochody bude dosavadní předseda představenstva firmy Petr Klimeš. Nahradí odvolaného Antonína Jakubšeho. Klimeš by měl firmu přivést až k privatizaci. Podle mluvčího ministerstva průmyslu a obchodu Ivo Mravinace ale zatím není jisté, zda se privatizací Aera bude vláda zabývat už příští týden, nebo až po vládních prázdninách.

Přehrát

00:00 / 00:00

I. Mravinac: Privatizace Aera

Japonská společnost Daikin Industries otevřela v Plzni na Borských polích továrnu na výrobu klimatizací pro domácnosti. Celková investice do výstavby a vybavení tohoto závodu, který už dnes zaměstnává přes 550 lidí, dosáhne téměř tří miliard korun. Jak uvedla mluvčí agentury CzechInvest Jana Víšková, už v následujícím roce by mělo v Daikinu pracovat 1 200 zaměstnanců.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Víšková: Daikin Industries

ČSA dnes zahájí lety na nové lince do slovenské Žiliny. Letouny ATR 42 pro 46 cestujících budou z Prahy do Žiliny a zpět létat každé odpoledne s výjimkou soboty.

Zájem o český vzdušný prostor a pražské letiště v Ruzyni se stále zvyšuje. Řízení letového provozu České republiky podle mluvčího Richarda Klímy letos počítá se 14procentním růstem počtu přeletů ve srovnání s loňským rokem. Napovídají tomu i čísla za poslední měsíc.

Přehrát

00:00 / 00:00

R. Klíma: Letecký provoz

Milan Kopp, Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme