Ekonomické informace 22. 1. 2004

Do schránek elektronické pošty by nám mělo přicházet méně nevyžádané inzerce, tedy spamů. Návrh zákona schválený vládou zakazuje českým firmám i jednotlivcům posílat inzertní sdělení adresátům, kteří s tím nebudou souhlasit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

práce s počítačem | Foto: Jan Rosenauer

Jak upozorňuje ministr informatiky Vladimír Mlynář, za porušení zákazu bude hrozit až desetimilionová pokuta.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Mlynář: Spam

Do konce dubna rozhodne vláda o novém majiteli petrochemické společnosti Unipetrol. Do druhého kola privatizace kabinet pustil polskou skupinu PKN Orlen, maďarský MOL a britsko-nizozemský koncern Royal Dutch/Shell. Mezi vyřazenými společnostmi jsou i kazašská a ruská firma, které údajně nabízely nejvíce peněz. To právě překvapilo analytika J and T bank Michala Semotana.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Semotan: Unipetrol

Pražská burza krůček od devítiletého rekordu jen nepatrně oslabila na 688,2 bodu. pohoršily si nejobchodovanější Telecom, také Komerční banka a Unipetrol.

Česká měna se opět se vrátila pod 33 Kč/EUR. Na konci obchodování byl kurs 32,86. Posílila také proti dolaru, a to na 26,05 za americkou měnu.

Energetická společnost ČEZ vyrobila v loňském roce rekordní množství elektrické energie. O více než 12, 6 procenta předstihla výsledky předcházejícího roku. Jak potvrdil mluvčí společnosti Ladislav Kříž, elektrárny ČEZu loni vyrobily 60 934 GWh elektrické energie.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Kříž: ČEZ

A ještě ze sousedního Německa. V Düsseldorfu začal proces s prezidentem největší domácí banky Deutsche Bank Josefem Ackermannem. Jak informuje náš zpravodaj David Šťáhlavský, spolu s dalšími pěti osobami je obviněn ze zneužívání důvěry akcionářů při řízení koncernu Mannesmann.

Přehrát

00:00 / 00:00

D. Šťáhlavský: Deutsche Bank

Milan Kopp, Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme