Ekonomické informace 23. 8. 2001

Další případ výskytu nemoci šílených krav v České republice by neměl ovlivnit prodej hovězího masa. Společnost Thrall Vagónka Studénka chce propustit čtvrtinu svých zaměstnanců. Společnost Czech Partners vyzvala vláda ke zrušení tendru na privatizaci kopřivnické Tatry. Zajišťovací fond družstevních záložen chce do konce srpna odškodnit více než 40% přihlášených lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Další případ výskytu nemoci šílených krav v České republice by podle názoru zpracovatelů neměl ovlivnit prodej hovězího masa. Zato intezivní kontroly poražených kusů zvyšují náklady masokombinátů. To se podle Ladislava Steinhausera z Českého svazu zpracovatelů masa v budoucnu projeví růstem cen.

Společnost Thrall Vagónka Studénka chce propustit čtvrtinu svých zaměstnanců kvůli špatné ekonomické situaci. Ztráty firmy už v loňském roce přesáhly 908 miliónů korun. Letos se její tíživá finanční situace kvůli nedostatku zakázek ještě víc prohloubila. Tamní odborový předák Miroslav Holinka ale tvrdí, že vedení společnosti porušilo slib, který při projednávání letošní kolektivním smlouvy zaměstnancům dalo.

Mluvčí Ministerstva průmyslu a obchodu Anna Stárková potvrdila, že je ministr Miroslav Grégr o problému vagónky informován a stanovisko k tomuto případu řekne na dnešním jednání s odboráři ze Studénky.

Právě tato schůzka má být pro odboráře z vagónky ve Studénce odrazovým můstkem pro jejich další kroky. Nevylučují přitom, že v případě neústupnosti vedení společnosti přistoupí i k nátlakovým akcím.

Společnost Czech Partners vyzvala vláda ke zrušení tendru na privatizaci kopřivnické Tatry. Sama projevila zájem o koupi automobilky a ignorovala stanovisko Odienu, bývalé Revitalizační agentury. Ta v polovině července doporučila Konsolidační bance za strategického partnera Tatry americkou SDC International. Podle ekonomického poradce Czech Partners Václava Prokůpka je společnost připravena obrátit se kvůli neprůhlednému průběhu tendru i na mezinárodní arbitráž.

Zajišťovací fond družstevních záložen, který vyplácí náhrady pojištěných vkladů, chce do konce srpna odškodnit více než 40% přihlášených lidí. Podle mluvčího Oldřicha Zajíce to představuje více než 2 miliardy korun.

Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme