V srpnu cestovalo na pražském letišti přes 350 000 lidí. Oproti červenci se zvýšil i počet letů

Provoz na pražském letišti rostl i v srpnu, cestovalo přes něj téměř 350 000 pasažérů - oproti červenci až o 39 procent více. Meziročně jde však o pokles o 82,6 procenta, uvedla mluvčí Letiště Praha Denisa Hejtmánková. V následujících týdnech může provoz znovu oslabit současný epidemiologický vývoj v Česku i v Evropě. Několik linek z Prahy už zrušily České aerolinie, spolu s letní sezonou navíc skončí i lety do dovolenkových destinací.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oproti červenci vzrostl provoz na pražském letišti o 39 procent | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Nejvíce cestujících létalo během srpna na linkách mezi Prahou a Amsterodamem, Bourgasem, Paříží, Heraklionem a londýnským Heathrow. Ze zemí pak patřily k nevytíženějším Řecko, Velká Británie, Španělsko.

V posledním prázdninovém měsíci se z Prahy létalo do celkem 76 destinací, z toho tří dálkových. Oproti předchozím měsícům se v srpnu zvýšil i počet letů, kterých bylo 5442. Oproti červenci jde o patnáctiprocentní růst.

Pražské letiště nevyplatí kvůli pandemii koronaviru státu dividendu. Využije i miliardový úvěr

Číst článek

Na podzim však může letecký provoz znovu oslabit koronavirová krize. Někteří evropští dopravci v posledních dnech oznámili omezení některých linek. V Praze se to týká například čtyř linek Českých aerolinií, které zatím dočasně přerušily provoz do Budapešti, Londýna, Helsinek a Frankfurtu nad Mohanem.

Důvodem jsou opatření některých zemí, které komplikují cestování a snižují tak zájem o linky. Na konci minulého týdny oznámil částečné omezení provozu v Evropě i Ryanair. Dopravci zároveň budou s koncem letní sezony postupně utlumovat i linky do dovolenkových destinací.

Letní měsíce patří v letecké dopravě k tradičně k nejvytíženějším. Loni v srpnu pražské letiště odbavilo téměř dva miliony cestujících, což byl tehdy historický rekord.

Letos však letecký provoz extrémně utlumila koronavirová krize. Ta se zatím nejvíce projevila během dubna, kdy přes letiště cestovalo 5031 lidí, což bylo meziročně o 99,6 procenta méně. Na letišti tehdy fungovaly pouze dvě pravidelné linky do Minsku a Sofie. Od května se počet cestujících mírně ale trvale zvyšuje.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme