Mattoni se opět rozrůstá, bude výhradním výrobcem produktů PepsiCo v Rakousku

Od příštího ledna bude Mattoni 1873 výhradním výrobcem a distributorem nápojů od PepsiCo v Rakousku. Ve čtvrtek to sdělili zástupci firmy. Mattoni, dříve Karlovarské minerální vody, je největším výrobcem a distributorem nápojů ve střední Evropě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Limonáda značky Pepsi | Foto: Mario Anzuoni | Zdroj: Reuters

„Dosavadní spolupráce mezi Mattoni 1873 a PepsiCo je dlouhodobě velmi úspěšná. Nápoje značek PepsiCo naše skupina vyrábí a distribuuje již ve čtyřech evropských zemích,“ uvedl generální ředitel firmy Alessandro Pasquale.

„Franšízu PepsiCo v Rakousku vnímáme jako důležitý strategický krok, který dokazuje naši expertízu v oblasti nápojů a čerpá z našich dlouholetých zkušeností na tomto trhu," dodal Pasquale

Licence ve čtyřech zemích

Od roku 2018 má firma licenci a podniky firmy PepsiCo v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. O rok dříve se stala výrobcem i v Bulharsku.

Mattoni 1873

Firma Mattoni 1873 byl založena karlovarským rodákem Heinrichem Mattonim. Od roku 1995 ji vlastní italská podnikatelská rodina Pasquale. Má jedenáct závodů v pěti evropských státech, ročně vyrobí kolem 1,6 miliardy lahví nealkoholických nápojů. 

V Rakousku působí Mattoni prostřednictvím dceřiné společnosti Waldquelle Kobersdorf, kterou vlastní od roku 2008.

„Značka minerální vody Waldquelle vznikla už v roce 1830 a původně patřila známé šlechtické rodině Esterházyů. Nyní je společnost Waldquelle v Rakousku dvojkou v segmentu přírodních minerálních vod a na třetí příčce v ochucených vodách. Po rozšíření portfolia o nápoje značek PepsiCo v Rakousku vzroste dvouciferně její roční objem," dodala firma.

Tržby meziročně klesly

V Rakousku jsou podle společnosti nejoblíbenějšími sycenými nealko nápoji právě ty kolové, na druhém místě jsou limonády s pomerančovou příchutí, následují citronové. Nejrychlejší nárůst oblíbenosti v této kategorii v posledních letech zaznamenávají nápoje bez cukru.

Zadlužené Prameny schválily prodej pozemků s vrty svému věřiteli. Podmínkou je souhlas exekutora

Číst článek

Zástupci firmy již dříve uvedli, že nápojářské skupině Mattoni 1873 loni meziročně klesly tržby o 2,7 procenta na patnáct miliard korun. Celkový hospodářský výsledek nesdělili. Ukazatel EBITDA, tedy zisk před započtením úroků, daní a odpisů, firmě loni vzrostl o 12,2 procenta.

V ČR vyrábí skupina vedle minerální vody Mattoni také pramenitou vodu Aquila a minerální vody Magnesia, Poděbradka, Dobrá voda a Hanácká Kyselka; dále značky nealkoholických nápojů Pepsi, Mirinda, 7UP, Schweppes, Gatorade a Mountain Dew. Distribuuje také produkty značky Lay’s.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme