Merkelová: Soukromý sektor musí být odpovědný za stabilitu eura

Německá kancléřka chce, aby do budoucnu odpovědnost za stabilitu eura převzali i soukromí věřitelé. Není možné, aby investoři nenesli žádnou odpovědnost, prohlásila v Bundestagu německá kancléřka Angela Merkelová. Její výroky o velkých potížích eura přispěly k neklidu na finančních trzích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová | Foto: The Council of the European Union

Podle kancléřky Merkelové ekonomika musí sloužit lidem, ne naopak. A odpovědnost za stabilitu eura musí převzít i soukromý sektor. V Německu, které ponese zhruba 30 procent zátěže spojené s chystanou pomocí Irsku, si některá média kladou otázku, zda bude Německo postupně zachraňovat jednu evropskou zemi za druhou, například zda po Irsku se dostane do stejných potíží také Španělsko a Portugalsko.

Prezident německé průmyslové komory Hans Heinrich Mann soudí, že záchranné manévry jsou v tuto chvíli nevyhnutelné, vzhledem k tomu, že bankovní krize ještě není u konce, je ale nutné okamžitě přijmout taková opatření, aby kvůli potížím několika bank nedocházelo k otřesům celého finančního trhu.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme