Nedejte se oklamat nabídkami "bezplatné" inzerce

Na našem trhu se postupně množí nabídky zahraničních firem k inzerci v různých katalozích či na internetu. Oslovené společnosti mají často dojem, že se jedná o bezplatné zařazení do informačních databází. Sdružení obrany spotřebitelů však upozorňuje, že za nabízené inzertní služby musí zájemci obvykle zaplatit až několik desítek tisíc korun, protože si při podpisu objednávky nevšimnou drobného upozornění o výši poplatků za aktualizaci dat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

e-mail | Foto: Markéta Kaclová

Podle Františka Lobovského ze Sdružení obrany spotřebitelů by si naše společnosti proto měly dávat pozor, co přesně v podobných případech podepisují.

"Rozhodně je velmi potřebné si celý dokument podrobně prostudovat, pokud vznikne jakákoli pochybnost, tak se obrátit na předkladatele nebo organizátory této akce, nebo ověřit si u jiných subjektů, jak je to s touto nabídkou. Je vždy důležité prohlédnout formulář, zkontrolovat, jaké jsou smluvní podmínky, a pokud je celá věc nezřetelná nebo nejasná, raději žádný takový dokument nepodepisovat."

Marika Táborská, Naďa Bělovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme