Němečtí strojvůdci hrozí další stávkou

Dění na německé železnici se po včerejší stávce strojvůdců vrátilo dočasně k normálu. Odborový svaz GDL o víkendu žádné další protesty neplánuje. Řešení tarifního konfliktu s vedením Německých drah je ale v nedohlednu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rychlovlak ICE | Foto: Jan Rosenauer

Nejen v názorové, ale i v osobní rovině se spor mezi odboráři a vedením státního podniku dál vyostřuje. Šéf svazu GDL Schell obvinil Německé dráhy ze lstivých úskoků. A ty odborového předáka na oplátku nařkly ze ztráty kontaktu s realitou.

Hned v příštím týdnu hrozí strojvůdci další stávkou, pokud dráhy nepředloží nový kompromisní návrh. Nový protest by mohl začít v úterý, ale pravděpodobněji ve středu.

Odboráři chtějí u soudu vyšší instance napadnout rozhodnutí, kterým pracovní soud v Saské Kamenici zakázal stávku v dálkové a nákladní dopravě. Finanční dopady včerejšího protestu jsou nakonec výrazně nižší, než se předpokládalo. Mluvčí osobní přepravy Německých drah Achim Stauss je odhadl na milion eur.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme