Obchodníkovi s cennými papíry Sati hrozí krach

Nucený správce burzovního obchodníka s cennými papíry Sati dnes podal k Městskému soudu v Praze návrh na prohlášení konkurzu. Hlavním důvodem byla neschopnost dlouhodobě splácet závazky a předlužení. Podle mluvčí Komise pro cenné papíry Ivany Sedláčkové existuje i podezření ze spáchání trestného činu. Firma dluží desítky miliónů korun asi 800 klientů. Ty bude vyplácet Garanční fond obchodníků s cennými papíry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komise pro cenné papíry | Foto: Komise pro cenné papíry

"Komise pro cenné papíry dnes zaslala Garančnímu fondu oznámení, že obchodník Sati není schopen splnit své závazky vůči zákazníkům. Garanční fond je nyní povinen uveřejnit oznámení, ve kterém stanoví lhůtu k přihlášení nároků zákazníků, které mohou uplatnit vůči Garančnímu fondu."

Podle Sedláčkové mají zákazníci firmy Sati přihlásit své pohledávky i do konkurzního řízení. Ta část pohledávek, která nebude uspokojena z Garančního fondu, totiž může být uhrazena právě z konkurzu.

David Vandrovec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme