Odien už nepomáhá privatizovat Zetor

Hledání zahraničního zachránce brněnského Zetoru trvá příliš dlouho, protože se státem je těžké se dohodnout. Prohlašuje to poradenská firma Odien. Právě z těchto důvodů odmítla dále spolupracovat se státní Českou konsolidační agenturou při výběru strategického partnera pro Zetor. Podle agentury se odstoupením Odienu od smlouvy vlastně nic nestalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zetor

Vladanu Dokoupilovi z Českého rozhlasu Brno to řekl její mluvčí Jiří Pekárek: "Česká konsolidační agentura nyní bude pokračovat v přípravě na vstup strategického partnera na Zetor bez poradenské společnosti. Jsme přesvědčeni, že ukončení této spolupráce nebude mít žádný negativní vliv na prodejní proces ani na jeho rychlost či přístup potenciálních zájemců o podnik." Dlouhé trvání výběru strategického partnera pro Zetor nedávno kritizoval ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr, který požaduje, aby byl obchod uzavřen do konce letošního roku. V Zetoru nyní provádí hloubkovou kontrolu tři zájemci o koupi firmy. Státní česká konsolidační agentura vlastní téměř 90 procent zákaldního jméní Zetoru, je také největším věřitelem a ručitelem podniku.

Markéta Kaclová, Vladan Dokoupil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme