Poslanci chtějí zrušit své čtrnácté platy

Poslanci by chtěli zrušit své čtrnácté platy. Sněmovna připravila k závěrečnému hlasování vládní návrh zákona, kterým by měli přijít o svůj letošní 14. plat poslanci a senátoři, soudci, státní zástupci, členové prezidia Komise pro cenné papíry a ombudsman. Podobné předlohy poslanci schvalovali na návrh vlády i v předchozích letech. Zrušením čtrnáctého platu by stát měl ušetřit zhruba 250 miliónů korun. Jen u poslanců a senátorů by úspora měla činit asi 11 miliónů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Foto: Jan Rosenauer | Zdroj: AFP

Vicepremiér Vladimír Špidla na adresu odpůrců návrhu prohlásil, že se nemůže ztotožnit s názorem, podle kterého je navrhovaný zákon zbytečný, protože uspořená částka 250 miliónu korun v každém roce je z hlediska celkových výdajů státu nevýznamná. "Při takto izolovaném posuzování by to potom byl shodný důvod pro každou profesní skupinu, u které se uspoří pouze část z celkové částky 6,5 miliardy korun ve výdajích státního rozpočtu, který je určen na platy a odměny," dodal Špidla.

Vladimír Hrubý, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme