Propuštěných ze Zetoru má být méně

Představitelé slovenské firmy HTC Holding mylně informovali o hromadném propouštění v brněnském Zetoru. Nový majitel včera oznámil, že do konce roku z podniku a jeho dceřinných firem propustí kolem 950 zaměstnanců. Skutečné číslo je však asi o tři stovky nižší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

traktor | Foto: Čáslavice

Jak řekl odborový předák Zetoru Miloš Launa, k omylu došlo chybnou interpretací dvou údajú - tedy počtu lidí, kteří přijdou o práci a těch, které Zetor převádí do dceřinných společností.

"Jak propuštění, tak převádění byli zahrnuti do jednoho čísla. Vyšlo jim asi 850 a slovenský ředitel z neznámých důvodů ještě stovku přidal," poznamenal Launa. Zetor a jeho dcery podle něho propustí asi 780 zaměstnanců, především režijních a technicko hospodářských.

Miloš Launa také uvedl, že ho prezident společnosti ujistil, že se další jiné propouštění nechystá. Důvod toho současného zůstává. Je jím špatné hospodaření Zetoru, který od roku 1989 nevykázal zisk. Tento stav by měla zvrátit právě restrukturalizace.

Milan Kopp, Michal Záboj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme