VZP chce získat pod svou kontrolu celou firmu IZIP, která provozuje komunikační portál

Všeobecná zdravotní pojišťovna chce získat pod svou kontrolu firmu IZIP. Jestli se obchod nepodaří domluvit, VZP podle jejího ředitele Zdeňka Kabátka stávající smlouvu vypoví a vypíše výběrové řízení. Pak by portál, důležitý ke komunikaci s lékaři, pojišťenci i plátci pojistného, přešel do péče jiné společnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Všeobecná zdravotní pojišťovna | Foto: Tomáš Adamec

Projekt IZIP, který stál pojišťovnu už víc než miliardu a půl korun, prošetřuje policie. Jeho součástí jsou také elektronické knížky pacientů, které se zatím neujaly.

„Výhodný prodej spočíval v tom, že by se využilo stávající know-how, který pojišťovna do portálu vložila. Byla snaha zachovat stávající strukturu, aby se navázalo na to, co už bylo úspěšně realizováno,“ uvádí předseda Správní rady VZP Petr Nosek.

Přehrát

00:00 / 00:00

O záměru VZP informoval předseda její Správní rady Petr Nosek

Za zbývajících 49 procent akcií pojišťovna nabízela 59 milionů korun.

„59 milionů byla cena dohodnutá pro případ úspěšného oddělení portálu IZIPu, aby ho mohla pojišťovna odkoupit," vysvětluje Nosek.

„Vzhledem k tomu, že není možné oddělit pouze portál od společnosti IZIP, nabídka byla modifikována. Pojišťovna nyní nabízí minoritnímu vlastníkovi odkup celé společnosti za cenu, která byla původně stanovena za pouhý odkup portálu,“ dodává.

Jaká je reakce minoritního vlastníka portálu, zatím není známo. Na rozhodnutí má čas do konce prosince.

Pokud nabídku pojišťovny odmítne, bude podle Noska VZP pracovat na zajištění vlastního portálu a spolupráci se společností IZIP ukončí. Smlouva na portál má šestiměsíční výpovědní lhůtu a je možné od ní odstoupit bez penalizace.

Jana Vondráčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme