Stíny paneláků v NTK

Výstava Stíny minulých utopií v galerii Národní technické knihovny reflektuje vztah devíti umělců k architektuře minulého režimu. Milan Mikuláštík promyslel celý kurátorský projekt do všech detailů a výstava jako jedna z mála tohoto typu funguje místně, obsahově i vizuálně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Možný - Rahova, 2010 (výřez) | Foto: Press kit

Vasil Artamonov, Tomáš Džadoň, Jakub Geltner, Petr Krátký, Lukáš Machalický, David Možný, Jan Pfeiffer, Janek Rous a Tomáš Uhnák jsou umělci narozeni v 70. a 80. letech, tedy v době největšího boomu výstavby panelových sídlišť, která jsou důležitým podtématem výstavy. Stíny minulých utopií z velké části představují zbůsob, jakým se umělci staví ke standardizované zástavbě, politickému aspektu architektury versus režimu a dnešnímu obrazu socialistických budov.
Poslechněte si rozhovor s kurátorem výstavy Milanem Mikuláštíkem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Stíny paneláků v NTK

Výstava striktně nehaní ani nechválí komunismus ani neadoruje kapitalismus. Reflektuje to, v čem žijeme, na co se každý den díváme a jak s tím neumíme nic udělat, nebo naopak, co bychom s tím dělat mohli.

Jakub Geltner - Plebeian courtyard, 2010 | Foto: Press kit


Do 30. září máte poslední možnost výstavu navštívit.

Barbora Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme