Stíny paneláků v NTK

Výstava Stíny minulých utopií v galerii Národní technické knihovny reflektuje vztah devíti umělců k architektuře minulého režimu. Milan Mikuláštík promyslel celý kurátorský projekt do všech detailů a výstava jako jedna z mála tohoto typu funguje místně, obsahově i vizuálně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Možný - Rahova, 2010 (výřez) | Foto: Press kit

Vasil Artamonov, Tomáš Džadoň, Jakub Geltner, Petr Krátký, Lukáš Machalický, David Možný, Jan Pfeiffer, Janek Rous a Tomáš Uhnák jsou umělci narozeni v 70. a 80. letech, tedy v době největšího boomu výstavby panelových sídlišť, která jsou důležitým podtématem výstavy. Stíny minulých utopií z velké části představují zbůsob, jakým se umělci staví ke standardizované zástavbě, politickému aspektu architektury versus režimu a dnešnímu obrazu socialistických budov.
Poslechněte si rozhovor s kurátorem výstavy Milanem Mikuláštíkem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Stíny paneláků v NTK

Výstava striktně nehaní ani nechválí komunismus ani neadoruje kapitalismus. Reflektuje to, v čem žijeme, na co se každý den díváme a jak s tím neumíme nic udělat, nebo naopak, co bychom s tím dělat mohli.

Jakub Geltner - Plebeian courtyard, 2010 | Foto: Press kit


Do 30. září máte poslední možnost výstavu navštívit.

Barbora Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme