Ukrajina vede válku lokální, vlasteneckou, válku o svoji státní i národní existenci. Byť se západní materiální pomocí. Kyjev by ji ale rád rozšířil, dal ochutnat Rusku „jeho vlastní medicínu“.
Ukrajina se stejně jako Izrael stává zemí, která se spoléhá na zahraniční podporu, která byla obětí agrese a už nikdy nechce být znovu zastižena v nedbalkách nenadálým útokem.
Čína dala světu hodně věcí a mimo jiné také covid-19. Čínští komunisté to ale neradi veřejně přiznávají, a tak teď světu nabízí jiný příběh. Příběh úspěšné čínské proticovidové politiky.
Prohlášení prezidenta Bidena mění americkou politiku vůči ostrovu, který komunistická Čína považuje za svou odštěpenou provincii a chce ho získat zpět třeba i silou.
Rusko je nespolehlivý dodavatel, proto obchodníci, kteří přeprodávají ruský plyn a ropu, za ně chtějí víc peněz než normálně. Vytvářejí si tak finanční polštář pro případ, že by Rusko plyn nedodalo.
Kurýři u Rohlíku si stěžovali na nově zaváděný systém odměn. Podle nich je připraví o část výplaty. Firma kontrovala, že to tak není a že jí na zaměstnancích záleží.
Čínská komunistická strana nově povolila rodinám mít tři děti místo dvou. Je to kvůli tomu, že Čína stárne, a to se může nepříznivě projevit na její ekonomice.
Každý americký prezident je rád, když může oznámit vítězství a stažení vojáků z války domů. Zvyšuje to jeho popularitu. Ani současný americký prezident Joe Biden tomuto lákadlu neodolal.
Trump se snažil změnit hlavně v ekonomické oblasti. Výsledkem bylo, že se dostali na začátek obchodní války a v USA posílil oprávněný pocit, že Čína tahá ve vzájemném obchodu za delší část provazu.
Krvavá lázeň, pat, rozšíření demokracie – to všechno jsou možnosti, jak mohou dopadnout už několik měsíců trvající protesty v Hongkongu vedoucí ke konfrontaci s pevninskou Čínou.