Na jehličí z vánočního stromu ze Staroměstského náměstí si pochutnají zvířata v Zoo Praha

Ke zpestření jídelníčku i na hraní poslouží zvířatům v pražské zoologické zahradě jehličí z vánočního stromku z pražského Staroměstského náměstí. Dnes je budou moci okusit například jeleni wapiti, sloni, bizoni a zubři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zvířata ze Zoo Praha si pochutnají na větvích stromu z pražského Staroměstského náměstí | Foto: Zoo Praha

Na sobotní tabuli nebudou podle zoo chybět ani stromky, které před Vánoci nenalezly své majitele. Podle mluvčího pražské ZOO Michala Šťastného dovedou zvířata radost z netradičního dárku dát pořádně najevo.

„Například bizoni skáčou a běhají po celém výběhu, protože vánoční stromky pro ně nejsou jen potravou, ale zároveň jakousi hračkou. Je to zajímavá podívaná a u návštěvníků se těší velké pozornosti,“ popisuje.

Zkrátka ale podle Šťastného dnes nepřijdou ani další zvířata. „Těm nabídneme hračky, které pro ně vytvořili návštěvníci Zoo Praha v průběhu akce ‘Bavíme zvířata‘. Ty hračky dostanou například tygři ussurijští, levharti mandžuští nebo papoušci ar a další živočichové,“ vysvětluje mluvčí.

Potěší je tak například figuríny zvířat, proutěné koule a bužírky z hasičských hadic.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme