Oheň dětské olympiády zažehne medailová štafeta lyžařek z OH v Sarajevu

Úspěšná štafeta lyžařek – Jeriová, Švubová, Paulů a Svobodová – která na olympijských hrách v roce 1984 vybojovala pro Československo stříbro, zapálí oheň letošní dětské olympiády. Olympijské hry dětí a mládeže začínají na Vysočině již tuto neděli. Potrvají do 24. ledna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sklářský ateliér v Přibyslavi: medaile pro dětskou zimní olympiádu | Foto: Hana Mikulincová

„Ono to má možná takovou nostalgii, protože je to v letošním roce 2014 přesně 30 let, kdy jsme tu stříbrnou medaili získaly,“ uvedla Dagmar Hromádková, která cenný kov vybojovala pod jménem Švubová.

Jak poznamenala, v reprezentaci působila zhruba 10 let. „Když jsem skončila, tak jsem se začala věnovat trénování malých dětí a v současné době spíš dělám bafuňáře, to znamená, že dělám rozhodčí v Novém Městě na Moravě na biatlonových i běžeckých soutěžích,“ řekla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek natočila redaktorka Hana Mikulincová

V současnosti působí jako učitelka v Křižánkách na Žďársku. Jakmile napadne sníh, o tělocviku vyjíždějí s dětmi do bílých stop.

„Jsem hrozně ráda, když vidím děti, které mají zájem o sport, protože nejenom, že jim to zvyšuje fyzickou zdatnost, ale hlavně to rozvíjí i jejich vlastnosti, naučí se prohrávat, naučí se vytrvalosti, naučí se píli,“ podotkla.

Děti o jejích úspěších ví. „Vyhrála stříbrnou medaili na olympiádě v běžkování,“ popsala třeba žačka Petra. „Paní učitelka nám o tom vyprávěla a ukázala nám i medaili,“ doplnila.

Na olympiádě dětí bude Dagmar Hromádková s ostatními běžkyněmi ze Sarajeva zapalovat olympijský oheň. „Je určitě příjemné, že nás někdo oslovil, že se nezapomíná na to, kterých úspěchů se dosáhlo,“ dodala.

S Dagmar Hromádkovou se lidé mohou během her setkat hlavně v novoměstské Vysočina aréně.

Hana Mikulincová, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme