Státní veterinární správa upravila způsob odčervování spárkaté zvěře

Státní veterinární správa vydala několik opatření, která upravují způsob odčervování spárkaté zvěře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jelení zvěř u pozorovací obůrky Beranky v NP Šumava | Foto: Národní park Šumava

Státní veterinární správa umožňuje správcům honiteb vykonávající práva myslivosti odčervovat spárkatou zvěř. Sděluje zejména, že antiparazitární přípravky lze použít od 19. 2. do 12. 3. 2014.

Použití je možné na základě pozitivního vyšetření na parazity.

Přehrát

00:00 / 00:00

Opatření Státní veterinární správy vysvětlil její mluvčí Josef Duben

Uživatel honitby musí o použití informovat uživatele sousedních honiteb a místně příslušnou krajskou veterinární správu. Přičemž musí uvést přípravek, datum použití, datum uplynutí ochranné lhůty.

Tam, kde by byl antiparazitární přípravek použit, se nesmí do doby uplynutí ochranné lhůty používat zvěřina k lidské spotřebě.

Pokud ano, musela by být tato zvěřina vyšetřena na cizorodé látky s negativním výsledkem.

Léčivo smí být podáno ve formě medikovaného krmiva spárkaté zvěři, tj. srnčí, jelení, popřípadě daňkům a podobně. A je třeba zabránit přístupu černé zvěři.

Za nesplnění, nebo porušení povinností, lze uložit fyzické osobě až padesátitisícovou pokutu, právnické až dvoumilionovou pokutu.

Všechna nařízení ohledně odčervování spárkaté zvěře najdete i na webech Státní veterinární správy a ministerstva zemědělství.

Jakub Šídlo, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme