Ztrátová Motorola mění majitele. Google ji za tři miliardy dolarů prodá Lenovu

Americký Google se zbavuje ztrátového výrobce telefonů Motorola. Jeho novým majitelem bude čínská firma Lenovo. Za Motorolu zaplatí téměř 3 miliardy dolarů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Google prodává výrobce telefonů Motorola (ilustrační foto)

Google prodává výrobce telefonů Motorola (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Po sloučení dvou firem se Lenovo stane třetím největším výrobcem mobilních telefonů hned po Samsungu a Applu.

S Motorolou jsou spojené asi dva tisíce pantentů. Ty klíčové, související s operačním systémem Android, si ale Google ponechává.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Radiožurnálu byl analytik Českého rozhlasu Filip Rožánek

„Google spoléhal na to, že mu patenty vynesou nějaké peníze například při soudních sporech nebo licenčních řízeních, ale ukázalo se, že patenty jsou nadhodnocené a ve skutečnosti nemají takový význam,“ říká analytik Českého rozhlasu Filip Rožánek a dodává:

„Google si sice ponechává patenty, aby měl něco v ruce, ale zbytku se rád zbaví. Navíc výrobci mobilních telefonů neviděli moc rádi, kdyby Google, který vyrábí operační systém Android, zároveň produkoval mobily, a vlastně jim tak konkuroval.“

Google si podle Rožánka prodejem Motoroly uvolnil ruce od mobilních technologií a přesouvá se do sféry umělé inteligence, kde v současné době investuje nejvíce.

Čínský výrobce počítačů Lenovo (ilustrační foto) | Foto: ČTK/AP

Filip Rožánek, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme