Do Česka míří vítr rychlosti orkánu, hrozí také náledí

V Česku budou až do úterního odpoledne namrzat silnice i chodníky a foukat bude silný vítr. V horách severu a východě republiky a Českomoravské vrchovině může dosahovat až rychlosti orkánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Meteorologové očekávají v neděli extrémně silný vítr | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu na náledí v celých Čechách, pro kraj Vysočina a Jihomoravský a znojemský, břeclavský a blanenský okres,“ říká Jaroslav Rosa z Českého hydrometeorologického ústavu.

Před silnou námrazou varují meteorologové v pěti krajích v Česku. Pozor by si měli dát lidé zejména v severozápadních a východních Čechách.

Silný vítr o rychlosti až 125 kilometrů v hodině bude foukat na severu a východě republiky včetně Českomoravské vrchoviny.

Itálie pod vodou, Rakousko pod sněhem. Rozmary počasí už trápí několik evropských zemí

Číst článek

Rozmary počasí dělají problémy i jinde v Evropě. Silné deště, povodně i sněhová kalamita komplikují život hned v několika evropských státech.

Rakousko, Švýcarsko a Slovinsko zasáhly extrémními přívaly sněhu. Španělské a francouzské pobřeží zase zalila přílivová vlna z Atlantiku. Velká voda sužuje i část Velké Británie nebo Itálie, kde šest regionů vyhlásilo o víkendu povodňovou pohotovost.

Do pomoci se v zahraničí zapojili i Češi. Kvůli sněžení, mrznoucím dešťům a záplavám zůstávají ve Slovinsku desítky tisíc lidí bez proudu. Na pomoc jim včera večer vyjela i skupina ostravských hasičů s nouzovým zdrojem elektřiny.

Severní pobřeží Španělska zasáhly až osmimetrové vlny | Foto: Reuters

Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme