Na jihu Čech se rekordně zvýšila nezaměstnanost, práci hledá více než 35 tisíc lidí

Počet lidí bez práce vzrostl v Jihočeském kraji na 7,9 procenta. Úřad práce eviduje v regionu více než 35 tisíc nezaměstnaných. Nejhorší situace na trhu práce je na Českokrumlovsku, naopak nejlépe se volné místo hledá na Českobudějovicku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad práce (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Na jihu Čech je tolik nezaměstnaných, jako je například obyvatel Tábora. S nástupem nového roku se počet lidí bez práce zvyšuje každoročně.

„V lednu přišlo nejvíce uchazečů, co pamatuje úřad práce za celou dobu trvání,“ říká ředitel krajské pobočky Úřadu práce Ivan Loukota. Oproti konci prosince se nezaměstnanost zvýšila o 0,8 procentního bodu.

Počet lidí bez práce v Jihočeském kraji (ke konci ledna 2014)
Českobudějovicko – 8903 lidí (6,6 %)
Českokrumlovsko - 4635 lidí (10,8 %)
Jindřichohradecko – 5269 lidí (8,2 %)
Písecko – 3600 lidí (7,3 %)
Prachaticko – 2516 lidí (7,0 %)
Strakonicko – 4235 lidí (8,8 %)
Táborsko – 5935 lidí (8,6 %)
celý kraj – 35.093 lidí (7,9 %)
Zdroj: ČSÚ

Na Českokrumlovsku hledá práci více než každý desátý člověk. Naopak v okolí Českých Budějovic je nezaměstnanost jen 6,6 procenta.

V porovnání s celým Českem je Jihočeský kraj na pátém místě. Nezaměstnanost je nižší jen v Praze, Středočeském, Královéhradeckém a Plzeňském kraji.

Počet lidí bez práce je rekordní nejen na jihu Čech, ale také celkově. Nezaměstnaných v jednadvacetileté historii samostatné České republiky téměř 630 000 ještě nebylo.

Nezaměstnanost se v lednu zvýšila na 8,6 procenta z prosincových 8,2 procenta. Navzdory mírné zimě míru nezaměstnanosti zvýšilo přerušení některých sezonních prací.

Mária Pfeiferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme