Policie zveřejnila video, na kterém muž posílá z pošty balík s výbušninou. Ta zabila muže v Osově

Výbušnina v balíčku, která v Osově na Berounsku v lednu zabila provozního ředitele firmy vyrábějící bazény, byla podomácku vyrobená. Potvrdili to dnes policisté a zveřejnili video, které získali od České pošty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muže, který poslal do Albixonu balíček s nástražným systémem, zachytily kamery v objektu pošty | Zdroj: ČTK

Na videu je podle kriminalisty Michala Foita vidět muž, který balík do společnosti v Osově poslal:

„Jedná se o muže ve věku 40 až 50 let, silnější postavy, 173 až 175 centimetrů vysokého. Oblečen byl v kabátě, čepici, která se mohla podobat letecké kožené kukle, měl černé brýle a mluvil česky.“

Z expertiz a dosud shromážděných informací vyplývá, že se jednalo o podomácky vyrobený nástražný výbušný systém. Nastaven byl tak, aby k výbuchu došlo při otevírání balíčku.

S největší pravděpodobností šlo o útok proti muži, nikoli proti firmě, ve které k výbuchu došlo. Muž, který balíček podal, k tomu mohl být využit nebo šlo o samotného pachatele.

Balíček byl do areálu výrobce bazénů doručen poštou 15. ledna. Adresován byl 43letému provoznímu řediteli, který ho otevřel. Výbuch ho usmrtil a těžce zranil další zaměstnankyni firmy. Firma na výrobu bazénů nabídla půl milionu korun tomu, kdo pomůže dopadnout pachatele.

Středočeští kriminalisté hledají další svědky, kteří se 13. ledna 2014 kolem 13.30 hodin pohybovali na poště v ulici Hábova v pražských Stodůlkách. Volat mohou na linku 158.

Radek Duchoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme