Sdruženář Miroslav Dvořák obsadil patnácté místo v Lahti

V závodu Světového poháru v Lahti se dařilo českému sdruženáři Miroslavu Dvořákovi. Po skoku mu sice patřilo až osmadvacáté místo, ale po vynikajícím pátém nejlepším času v běžecké části se dostal až na celkovou patnáctou příčku.

Sdruženář Miroslav Dvořák

Sdruženář Miroslav Dvořák | Zdroj: ČTK

Nejdříve byl v cíli německý závodník Johannes Rydzek, druhý dorazil do cíle japonský sdruženář Watabe a na bronzové příčce se umístil olympijský vítěz ze středního můstku Němec Frenzel.

Ten se také raduje z celkového vítězství ve Světovém poháru. V čele má náskok 332 bodů a do konce sezony už jsou na programu pouze tři závody. Druhý Japonec Watabe tak už nemá šanci Frenzela předstihnout.

Z českých závodníků byli v Lahti na startu ještě Pavel Churavý a Tomáš Portyk. Oba doběhli ve čtvrté desítce. Churavý na pětatřicátém místě a hned za ním byl v cíli Portyk.

Závod SP v severské kombinaci v Lahti:
1. Rydzek (Něm.) 24:27,8, 2. A. Watabe (Jap.) -7,0, 3. Frenzel -20,6, 4. Edelmann (oba Něm.) -20,6, 5. Bieler (Rak.) -46,7, 6. Riessle (Něm.) -1:04,8, 7. Graabak (Nor.) -1:05,7, 8. Schneider (Rak.) -1:06,0, 9. Pittin (It.) -1:06,5, 10. Kircheisen (Něm.) -1:07,0, ...15. Dvořák -1:25,1, 35. Churavý -2:46,7, 36. Portyk (všichni ČR) -2:46,8.
Průběžné pořadí SP (po 14 ze 17 závodů): 1. Frenzel 913 b., 2. A. Watabe 581, 3. Rydzek 543, 4. Klemetsen (Nor.) 509, 5. Lamy Chappuis (Fr.) 459, 6. Kokslien (Nor.) 443, ...21. Dvořák 200, 43. Portyk 39, 52. Churavý 27, 64. Slavík (ČR) 12.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít