Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili 2:0 Slovácko a v tabulce si polepšili na čtvrté místo

Trenér Karel Jarolím zažil úspěšnou premiéru před domácím publikem na lavičce fotbalistů Mladé Boleslavi. Jeho tým v dohrávce 18. kola zvítězil 2:0 nad Slováckem a v tabulce Gambrinus ligy se posunul na čtvrté místo.

Martin Nešpor (vlevo) z Boleslavi blokuje rozehrávku Tomáše Rady ze Slovácka

Martin Nešpor (vlevo) z Boleslavi blokuje rozehrávku Tomáše Rady ze Slovácka | Zdroj: ČTK

Oboustranně útočné, tvrdé a emocemi nabité utkání rozhodly dvě asistence domácího kapitána a špílmachra Davida Jarolíma.

V 28. minutě se po jeho precizní kolmici prosadil Kysela a o 50 minut později se pak po rohovém kopu trefil Chramosta. Ten těsně před tím navíc neproměnil sólovou akci z poloviny hřiště.

David Jarolím sice výrazně přispěl k úspěšné domácí premiéře svého otce, pochvaly se ovšem nedočká.

"Je to obráceně. Kdyby David takhle nehrál, tak by přišel trest. Čeká se taky, že občas gól dá. A co se týče asistencí, tak si myslím, že má předpoklady, aby přihrávkami zásoboval spoluhráče," vysvětloval Karel Jarolím.

Několik šancí, i když méně než Středočeši, si vypracovali i hosté. Ze souboje s brankářem Divišem ale jako poražení vyšli Valenta i kanonýr Došek. Slovácko tak s Boleslaví prohrálo i v sedmém zápase po sobě.

"Obě mužstva hrála trochu nahoru a dolů, soupeř v tom byl ale lepší a hlavně zkušenější. My jsme po fatální chybě obdrželi druhou branku a se zápasem už nešlo nic dělat, domácí tímto vyhráli," hodnotil duel trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

V základní sestavě domácích překvapivě chyběl Štajner. Zkušený středopolař do hry zasáhl až v 72. minutě.

18. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)

Branky:
27. Kysela, 79. Chramosta. Rozhodčí: Orel - Pelikán, J. Paták. ŽK: Petr, Šumulikoski, Valenta, Rada (všichni Slovácko). Diváci: 2276.