NBA: Denver ukončil sérii šesti porážek, Veselý u toho ale chyběl

Basketbalisté Denveru porazili v NBA Dallas 115:110 a ukončili sérii šesti porážek. První výhry v novém působišti po výměně z Washingtonu se tak dočkal i český hráč Jan Veselý, který ale do zápasu nezasáhl.

Jan Veselý (v bílém) tentokrát u důležité výhry Denveru chyběl

Jan Veselý (v bílém) tentokrát u důležité výhry Denveru chyběl | Zdroj: Reuters

Nuggets zvítězili před svými fanoušky poprvé od 5. února. Proti Dallasu se jim vydařila už úvodní čtvrtina, ve které nastříleli 41 bodů, a v poločase tak měli už sedmnáctibodový náskok. Mavericks se ve třetí části přiblížili na šest bodů, ale soupeř rychle odpověděl a důležité vedení uhájil.

Pět hráčů Denveru nastřílelo 16 a více bodů, nejlepším střelcem týmu byl s 21 body Wilson Chandler. Veselý byl jediným zdravým hráčem Nuggets, který se nedostal na hřiště. Dallas vedl s 27 body tradičně německý pivot Dirk Nowitzki.

Nymburk na favorita nestačil, s Kazaní prohrál 58:91

Z výsledkové krize vystoupili kromě Nuggets také Knicks

Po sedmi prohrách zabrali také New York Knicks, kteří přehráli domácí Minnesotu 118:106. Hosté skórovali z prvních devíti útoků a ani jednou neprohrávali. Carmelo Anthony nastřílel 33 bodů.

Portland přehrál Atlantu jasně 102:78. Trápení Hawks podrthl Kyle Korver, který se poprvé po úctyhodných 127 zápasech v řadě netrefil zpoza trojkového oblouku.

Výsledky NBA:
Boston - Golden State 88:108, Brooklyn - Memphis 103:94, Charlotte - Indiana 109:87, Denver - Dallas 115:110, Detroit - Chicago 94:105, Milwaukee - Sacramento 102:116, Minnesota - New York 106:118, Orlando - Houston 89:101, Portland - Atlanta 102:78, Washington - Utah 104:91.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít