Pavel Maslák by rád navázal na Šebrleho a přivezl po 10 letech z HMS zlatou medaili

Čtvrtkař Pavel Maslák poběží na halovém mistrovství světa v atletice o medaile. Český závodník postoupil do finále dokonce nejrychlejším časem a už na startu bylo znát, že se český sprint dostal v posledních letech opět do povědomí atletické veřejnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Maslák | Zdroj: Reuters

Maslákovi aplaudovala solidně zaplněná hala, ještě předtím, než vůbec mistr Evropy na 400 metrů zaklekl do bloků. Svým časem 45,79 sekundy pak dal zapomenout na mírné zklamání z rozběhu, který mu podle představ nevyšel. Po semifinále se naopak divil, že byl od startu suverénně první.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavel Maslák bude ve finále čtvrtky útočit na medaili

„Myslím, že jsem měl i trochu štěstí. Nevím, co se za mnou dělo, ale všichni běželi nějak pomalu ze začátku. Tím pádem to pro mě z téhle pozice bylo lehčí. V zatáčce jsem se snažil ohlížet, protože jsem je za sebou vůbec necítil. Po výběhu z ní jsem se podíval, protože se mi zdálo strašně divné, že tam furt nejsou. Pak jsem trochu zvolnil,“ popisoval nečekaně snadný postup z prvního místa Pavel Maslák.

Díky tomu bude mít jako jediný Evropan ve finále výhodnou pátou dráhu, a téměř všechny soupeře tzv. pod sebou. Souboj o medaile odstartuje v půl deváté večer, ale to českému sprinterovi starosti nedělá.

Běžec Maslák postoupil do finále, Denisa Rosolová po pádu končí

Číst článek

„Já jsem na to naštěstí zvyklí z mítinků. Většinou právě dlouho spím a jdu na poslední chvíli na snídani. Pak si na chvíli zase lehnu k počítači. Pak se jdu projít, občas si i zaklušu, ale to asi tentokrát hrotit nebudu. Půjdu se projít k moři na pláž konečně.“

Průzračně čisté Baltské moře je totiž jen zhruba pět minut chůze od atletické haly Ergo Arény. Kromě něj se dnes v Sopotech představí také ve finále tyčky Jan Kudlička a na trati 60m s překážkami Martin Mazáč.

Jakub Kanta, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme