Kramný mohl zavraždit svou ženu a dceru v Egyptě elektřinou, tvrdí policie

Dvojici Češek, které zemřely loni v létě v egyptské Hurghadě, mohl zabít elektrický proud. Českému rozhlasu to řekl obhájce obviněného Petra Kramného Jaromír Richter. Klíčovou roli ve vyšetřování podle něj sehrála pitevní zpráva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Okresní soud v Karviné vzal 20. února do vazby Petra Kramného (na snímku přichází s eskortou k soudu) | Foto: ČTK

Vražda elektřinou je přitom výjimečná. Kriminalisté podle obhájce od začátku pracují jen s touto verzí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejnovější vývoj kauzy sleduje reportérka Andrea Čánová

„Je tam prostě, že v důsledku elektrického proudu. A teď je třeba samozřejmě prokázat, že to skutečně bylo v nějaké souvislosti s mým mandantem. Musí být prokázána nějaká příčinná souvislost mezi jednáním mého klienta a důvodem, který policie označuje za příčinu smrti,“ řekl advokát Richter.

Základem pro obvinění byla zpráva patologů

Klíčovým důkazem je pro vyšetřovatele pitevní zpráva. Ostravští patologové nenalezli na tělech zemřelých ani stopu po otravě, zato objevili stopy po zásahu elektrickým proudem.

Podle informací Českého rozhlasu pracují vyšetřovatelé s verzí, že Petr Kramný vraždil ve sprše hotelového pokoje.

Šestatřicetiletá žena a její osmiletá dcera z Karviné zemřely v Egyptě loni v hotelu v Hurgadě. Původně se udávalo, že údajně na následky otravy. Egyptská policie podezřívala kvůli jejich smrti Kramného a až do října musel zůstat v Egyptě. Kramný vinu od začátku odmítal.

Zkoumání ostravských lékařů trvalo řadu měsíců a bylo důkladné. Jejich závěr – vražda elektřinou – je základním kamenem pro obvinění.

Policejní mluvčí Gabriela Holčáková však případ odmítá komentovat s tím, že nemá pro zveřejnění nic nového.

Samotný Petr Kramný se podle svého obhájce drží stále jediné verze, tedy, že se jeho rodina v Egyptě otrávila zřejmě jídlem.

Kramného sestra reportérce Českého rozhlasu potvrdila, že rodina od počátku ví, že policie pracuje pouze s verzí s elektřinou. Bylo však znát, že žena se ke svému bratrovi vyjadřovat nechce.

Už nyní je jasné, že pokud se kauza dostane před soud, budou hrát základní roli znalecké posudky.

Milan Kopp, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme