Česká ekonomika bude podle odhadů OECD dál růst, dodrží-li potřebná opatření

OECD představila svůj hospodářský přehled pro Česko. V Praze ho premiéru Bohuslavu Sobotkovi předal přímo generální tajemník organizace Angel Gurria. Podle OECD bude tuzemská ekonomika dál pomalu růst, pokud dodrží opatření, která jí organizace navrhuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální tajemník OECD Ángel Gurría | Foto: ČTK

Premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD konstatuje, že většina navrhovaných opatření je v souladu s programem vlády.

„Ať už se jedná o brzké přijetí zákona o státní službě, se kterým současná vláda počítá, je to skutečně jedna z jejích priorit. Nebo boj s korupcí, posílení transparentnosti a úspor v oblasti veřejného zadávání či otázku důrazu na efektivní využívání evropských fondů,“ říká.

Podle odhadů OECD bude česká ekonomika růst letos o 1,1 procenta a v příštím roce až o 2,3 procenta. Organizace zároveň Česku doporučuje zachovat současné nastavení měnové politiky, dokud neodezní riziko deflace, a také dál udržet vyrovnanou rozpočtovou politiku.

Jednání, kterého se účastnili také někteří členové vlády, se zaměřilo na vývoj světové ekonomiky, plány vlády v oblasti hospodářské politiky a hlavní doporučení vyplývající pro Česko z aktuálního Hospodářského přehledu.

Mluvilo se i o tom, co ovlivní vývoj českého hospodářství v příštích letech a jak hodnotí OECD možné dopady nestabilní situace na Ukrajině.

Angel Gurría se setká také s prezidentem Milošem Zemanem a s guvernérem České národní banky Miroslavem Singerem.

Veronika Neprašová, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme