Novozélanďané objevili další údajné trosky letu MH370, pátrá se na severu

Trosky zmizelého malajsijského letadla možná objevili Novozélanďané. Hledání po zbytcích Boeingu 777 pokračují už třetí týden. Malajsijské úřady dnes oblast pátrání zmenšily a posunuly na severovýchod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po ztraceném malajsijském letadle se nově pátrá severněji a blíže k australské pevnině | Zdroj: ČTK

„MH370 letělo rychleji, než jsme si v počátku mysleli. Spotřebovávalo tedy více paliva a nedoletělo tak daleko, jak jsme předpokládali,“ vysvětlil změnu v pátrání malajsijský ministr obrany a dopravy Hišamudín Husajn.

Hledání se tak posunulo na sever od předešlé zóny, tedy blíž k pevnině. V této oblasti dnes také poprvé uviděla posádka novozélandského letounu Orion objekty, které mohou patřit ztracenému stroji. Podle odhadů se k tomuto místu v Indickém oceánu dostanou lodě nejdříve v sobotu.

Let MH370 zmizel v noci na 8. března na cestě z Kuala Lumpuru do Pekingu s 239 lidmi na palubě. Po několika hodinách ve vzduchu se údajně zřítil do Indického oceánu.

Vyšetřovatelé už dříve vyjádřili podezření, že letoun někdo záměrně odklonil tisíce kilometrů od plánované trasy. Spekuluje se o únosu či sabotáži, vyloučeny nejsou ani technické problémy.

Kateřina Procházková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme