Nejlepší českou učitelkou se stala Ivanka Hájková z Gymnázia Jiřího Wolkera v Prostějově

Nejoblíbenější učitelkou v Česku je chemikářka Ivanka Hájková z prostějovského Gymnázia Jiřího Wolkera. Byla nejúspěšnější z šestice finalistů 21. ročníku soutěže Zlatý Ámos.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězkou ankety Zlatý Ámos se stala chemikářka Ivana Hájková z Prostějova | Foto: ČTK

„Jsem hrozně šťastná a nadšená, že to tak dopadlo. Moc děkuju všem, kteří mě do toho dostali a podpořili mě. Slibuju, že jejich důvěru nezklamu,“ neskrývá radost pedagožka.

Korunu vítězce předal ministr školství Marcel Chládek z ČSSD.

Ivanka Hájková učí chemii už 44 let. Ačkoli je v důchodovém věku, nedokáže školu opustit.

„Za celých 44 let mi ani jednou nepřišlo na mysl, že bych někdy mohla dělat něco jiného. Toto povolání mám hrozně ráda. I když jsem už babička nad hrobem, nabíjí mě a pořád se k dětem ráda vracím. Snažím se s nimi být hodně v kontaktu, protože díky nim se cítím přece jen mladší a říkám si, že do hrobu ještě nepatřím,“ usmívá se Hájková.

Studenti ji mají velmi rádi, byli to oni, kdo 65letou učitelku do soutěže přihlásil. Nápad vznikl v tamní septimě.

„Čím jsem je okouzlila, nevím, ale snažím se po dobu celé své pedagogické praxe přistupovat k dětem s láskou a s porozuměním. Snažím se jim pomáhat v jejich problémech. Když něco neumí, dám jim možnost, aby si to opravili,“ vysvětluje Hájková svůj přístup ke studentům.

Součástí finálového klání ankety Zlatý Ámos, které proběhlo dnes v pražském hotelu Olšanka, bylo několik úkolů. Hodnotila je odborná porota.

Učitelka nejdřív účast v soutěži před kolegy tajila, ale potom ji studenti přesvědčili, aby se zúčastnila krajského kola v Ostravě. Od té doby ji držela palce celá škola.

Iva Menšíková, Jaroslav Gavenda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme