Volejbalisté Příbrami vyřadili Ostravu a postoupili do semifinále extraligy

Nejvyšší soutěž volejbalistů zná kompletní obsazení semifinále play-off. V sedmém čtvrtfinálovém utkání vyhrála Příbram na palubovce Ostravy a v semifinále se střetne s Libercem. Druhou dvojici tvoří České Budějovice a Zlín.

Volejbalisté Ostravy neobhájí titul v české nejvyšší soutěži, ve čtvrtfinále je vyřadila Příbram | Zdroj: ČTK

Nejvyrovnanější sérii ukončili příbramští volejbalisté jednoznačným vítězstvím 3:0 na sety. Přitom až do sedmého zápasu si oba týmy ve čtvrtfinálové sérii držely domácí neporazitelnost. I proto byla před utkání favoritem Ostrava, která obhajovala mistrovský titul.

O osudu utkání rozhodla hned první sada. Ta byla ze všech tří nejvyrovnanější a hosté ji vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem. Ve druhém setu už byla Příbram suverénní a dovolila domácím pouhých patnáct bodů.

Ve třetím setu se Ostrava ještě pokusila o zvrat, ale hosté šli za vítězstvím, a i díky dalšímu výbornému výkonu Novotného, zaslouženě postoupili. Mezi nejlepšími čtyřmi týmy jsou příbramští volejbalisté popáté v řadě.

Čtvrtfinále play off volejbalové extraligy mužů - 7. zápas:

Ostrava - Příbram 0:3 (-23, -15, -22)
Nejvíce bodů: Rehák 14, Čechmánek a Široký po 6 - Novotný 17, Rojas 15, Burt 6. Konečný stav série: 3:4.
Semifinálové dvojice: Příbram - Liberec, České Budějovice - Zlín.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít