Od počátku roku zemřelo při dopravních nehodách 115 lidí. O 3 více než loni

Při dopravních nehodách zemřelo od počátku roku 115 lidí, z toho 25 chodců a 10 cyklistů. Celkem tak přišlo o život o 3 lidi více než před rokem. Jedná se zatím o neoficiální předběžná čísla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smrtelná dopravní nehoda v Českých Budějovicích | Foto: Policie ČR

Na silnicích zahynulo celkem 54 řidičů osobních aut, 15 jejich spolujezdců, 4 řidiči kamiónů, 6 lidí na motorce a jeden na dalším motorovém vozidle.

Zatímco leden byl ve srovnání s loňským rokem prakticky stejný, v únoru bylo na silnicích 24 obětí oproti 31 vloni.

Přehrát

00:00 / 00:00

O předběžných statistikách dopravních nehod mluvil redaktor Petr Jansa

Špatně naopak dopadl březen, a to především v období od 19. do 25. března, kdy za 6 dní zemřelo 19 lidí. Všechny tyto nehody měly podle šéfa dopravní policie Tomáše Lercha obdobné příčiny.

„Ve všech dopravních nehodách hrála významnou roli vysoká rychlost. Vlivem této nepřiměřené rychlosti následně řidiči vjeli mimo komunikaci a došlo ke střetu s pevnou překážkou. Nejčastěji to byl strom. Zaznamenali jsme i dopravní nehody spojené s předjížděním. To jsou dopravní nehody, které jsou často spojené s pěkným, slunným počasím,“ upřesnil Lerch.

A teplá zima se projevila i na vysokém, a pro toto období výjimečném počtu usmrcených cyklistů. Zatímco loni zahynuli tři lidé, letos už deset.

Policie posílí hlídky

S rostoucím počtem tragických nehod a blížících se svátků bude v dubnu na silnicích více policejních hlídek.

„Připravujeme opatření zejména ve vztahu k Velikonocům. Jak jsme již avizovali, je to jedno z nejrizikovějších období, na které se chystáme. Zintenzivní se činnost policie na významných tazích, zejména před začátkem Velikonoc a potom v jejich průběhu,“ upřesnil Lerch.

Policie také apeluje na řidiče, aby si uvědomili, že se na komunikacích začínají pohybovat motorkáři. „Kteří jsou velmi specifičtí a mělo by to být o vzájemné toleranci a ohleduplnosti,“ dodal šéf dopravní policie.

Petr Jansa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme