Čeští curleři se na mistrovství světa posunuli na 7. místo

Čeští reprezentanti v curlingu porazili na mistrovství světa Švédsko i Skotsko a vylepšili si bilanci na tři výhry a čtyři porážky. Tým skipa Jiřího Snítila se posunul z desátého na sedmé místo. Před sebou má ještě čtyři zápasy a stále živí šanci překonat české maximum na světovém šampionátu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skip Jiří Snítil při souboji o bronz s Dánskem. Mistrovství Evropy v curlingu

Skip Jiří Snítil při souboji o bronz s Dánskem. Mistrovství Evropy v curlingu | Zdroj: ČTK

Ve středu nastoupí český výběr proti Japonsku a Německu a právě tyto duely naznačí, zda bude mít šanci skončit do šestého místa. Tím by vylepšil osmé místo z loňska a z roku 2011.

Ve čtvrtek budou hráč čeští curleři s Dány a na závěr základní části s dosud nejhorším Ruskem.

Mistrovství světa v curlingu mužů v Pekingu:

ČR - Švédsko 5:3, ČR - Skotsko 6:5, Švýcarsko - Německo 7:6 po dodatečném endu, Skotsko - USA 8:6, Čína - Rusko 5:4, Kanada - USA 7:4, Švédsko - Dánsko 9:4, Japonsko - Rusko 8:7, Německo - Norsko 7:6 po dodatečném endu, Norsko - Kanada 9:5, Švýcarsko - Čína 7:6, Japonsko - Dánsko 8:2.

Průběžné pořadí po 7 zápasech: 1. Norsko 6 vítězství, 2. Japonsko, Kanada a Švýcarsko 5, 5. Německo a Švédsko 4, 7. ČR a Čína 3, 9. Dánsko, Skotsko a USA 2, 12. Rusko 1.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme