Gladiátor, Noe, matematik. Herec a zpěvák Russell Crowe slaví padesátiny

Russell Crowe, oscarová hvězda světového formátu, dnes slaví kulatiny. Je mu 50. Charismatický herec už léta láme srdce žen po celém světě. Ve své bohaté kariéře proslul hlavně jako historický hrdina. Že je dobrý herec ale ukázal i v těžkých a hlubokých rolích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herec Russell Crowe slaví padesátiny. Na snímku v New Yorku na premiéře filmu Noe, kde hraje hlavní roli | Foto: Reuters

Filmový gladiátor Russel Crowe. Právě tahle role mu přinesla Oscara, celosvětový úspěch i neodmyslitelný punc historického hrdiny.

K nejvyšším patrům Hollywoodu a ženským srdcím ale vedla dlouhá cesta.

Narodil se na Novém Zélandu. Jeho rodiče dělali filmový catering, už v dětství tedy k filmu neměl daleko. Svou první mluvenou roli dostal v šesti letech. Tehdy možná ještě netušil, že z něho za několik desítek let bude jeden z nejznámějších herců planety.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kariéru herce Russella Crowea, který dnes slaví 50. narozeniny, zmapoval Matěj Štýs

Hrdina nebo padouch? Je to vlastně jedno. Crowe dokáže zahrát obojí. Své herecké umění ukazuje i ve vážných rolích. Postava schizofrenního génia ve snímku Čistá duše ho znovu přiblížila oscarové sošce.

K velkému herectví se přitom vůbec nemusel dostat. Nejdříve zkoušel prorazit jako zpěvák. Moc se mu nevedlo. Ani jeden z jeho singlů se na začátku 80. let neuchytil, a tak se orientoval na film.

Herecké úspěchy zaznamenal až poté, co se přestěhoval do Austrálie. V roce 2000 přišel zlom. Celosvětový hit Gladiátor ho katapultoval mezi nejžádanější herce Hollywoodu. Aktuálně ho můžete vidět ve filmu podle biblického příběhu o potopě světa. Hraje hlavní postavu Noema.

Multitalentovaný herec se také věnuje hudbě. Zpívá v kapele Russell Crowe & The Ordinary Fear of God, která se změněným názvem působí už od roku 1992.

Svoje kulaté výročí oslaví režisérským debutem. Letos začíná natáčení dobrodružného dramatu Water Diviner, který Crowe režíruje a zahraje si i hlavní roli.

Simona Bartošová, Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme