Káhirský soud potvrdil tříletý trest pro významné postavy egyptské revoluce

Tříletý trest odnětí svobody pro mladé egyptské revolucionáře je potvrzený. Odvolání proti rozsudku soud odmítl. Ahmad Máhir se svými kolegy skončil v prosinci ve vězení za účast na nepovolené demonstraci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aktivista Ahmad Máhir, kterému káhirský soud potvrdil tříletý trest za porušení zákona o shromažďování | Zdroj: Reuters

Právě tito lidé přitom stáli v popředí protestů proti režimu Husního Mubáraka před třemi lety. Podle soudu ale porušili nedávno přijatý přísný zákon o shromažďování.

„Úřady se nám snaží říkat říct, že nic takového jako svoboda nebo lidskost neexistuje. Máme prý zapomenout na principy egyptské revoluce. My na ně ale rozhodně nezapomeneme a budeme se jich držet," říká aktivistka Asma Mahfúzová, jedna z výrazných postav revoluce.

Stejně jako odsouzení Ahmad Máhir a Muhammad Ádil byla zakládající členkou hnutí 6. dubna, které vystupovalo proti Mubárakovu režimu už před šesti lety. Po loňském svržení prezidenta Mursího ale egyptská média často mluví o těchto aktivistech jako o agentech amerických zájmů.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme