Házenkářky Slavie se s mladým trenérem dostávají zpět na vrchol

Házenkářky Slavie se po dvou letech vrátily v interlize na medailové pozice. Ve společné soutěži se Slovenskem obsadily druhé místo a staly se nejlepším českým týmem. Stříbro potvrdily v posledním víkendovém kole. Proti mistrovským Michalovcům přitom pracují ve skromnějších podmínkách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kvalifikace ME házenkářek ČR - Portugalsko | Zdroj: ČTK

„Hráčky jsou profesionálky svým přístupem k tréninkovému procesu, ale ekonomickým zázemím a podmínkami profesionálky nejsou. Některé ještě studují, jiné pracují,“ vysvětluje kouč pražského týmu Tomáš Hlavatý, který přišel do Slavie v únoru loňského roku.

Před angažmá ve Slavii pracoval v několika slovenských družstvech. A to je mu teprve 27 let.

Přehrát

00:00 / 00:00

S trenérem házenkářek Slavie Tomášem Hlavatým mluvil Mirko Vasić

„Myslím, že děvčata na 99 procent plní to, co po nich vyžaduji na tréninku. Ke každé hráčce je třeba najít si svou cestičku,“ popisuje Tomáš Hlavatý, že ačkoli je vrstevník některých házenkářek, problémy s autoritou nemá.

Slavii, která vyhrála interligu v letech 2010 a 2011, dostal zpátky na špičku soutěže. Což svědčí i o tom, že umí pracovat s psychikou hráček, která je v ženském sportu občas hodně křehká.

„Kolikrát stačí jen hráčku vyslechnout. Snažíme se dělat i různé teambuildingové aktivity. Jindy si děláme legraci, nebo přineseme na poradu koláče,“ naznačuje trenér házenkářek Slavie způsob, jak házenkářkám pomoct i lidsky.

Ve Slavii hráčky nedrží

V týmu se Hlavatému daří držet týmového ducha a pražské družstvo se tak znovu vrátil mezi elitu. V kádru na to je hráčská kvalita, Slavia má totiž v sestavě hned několik reprezentantek. Některé by tak mohly mít ambici odejít do zahraničí, a zkusit si kvalitnější soutěž.

„Ne vždy mám pocit, že se některá děvčata chtějí posunout. Ale jsou hráčky, které by se chtěly do zahraničí dostat. Myslím si, že vzhledem k podmínkám, které jim tu nabízíme, by nebylo vhodné, abychom je tu drželi silou, když už házené tolik obětují,“ říká Hlavatý.

Se svým týmem teď bude bojovat v play-off o český mistrovský titul.

Mirko Vasić, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme