Ministryně Válková obhájila před poslanci odvolání šéfa věznic Dohnala

Odvolaný šéf věznic Petr Dohnal se do funkce nevrátí. Ministryně spravedlnosti Helena Válková z ANO před bezpečnostním výborem sněmovny obhajovala své kroky. Část poslanců její postup označila za nezákonný. Návrh, aby Válková vrátila do funkce odvolaného generálního ředitele, ale neprošel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Helena Válková | Foto: Filip Jandourek

„Navrhli jsme, aby se paní ministryně vrátila do bodu nula, to znamená před datum odvolání generálního ředitele,“ říká poslanec Roman Váňa z ČSSD a dodává:

Petr Dohnal byl šéfem Vězeňské služby od prosince 2012, jmenoval ho exministr Pavel Blažek z ODS. Ve funkci nahradil Jiřího Treglera, kterému předtím dělal náměstka. V minulosti Dohnal vedl vazební věznici v Praze na Pankráci.

„Bohužel několik kolegů na jednání výboru chybělo, takže to bylo 50 na 50 a návrh usnesení nebyl přijat. Nicméně se dál budeme celou situací zabývat.“

Válkovou výsledek jednání potěšil.

„Nebylo odhlasováno usnesení, kterým jsem byla vyzvána, abych se vrátila do stavu před svým krokem, což by pro mě znamenalo manifestaci prohry po právní i věcné stránce. Takže jsem samozřejmě ráda,“ konstatuje.

kap, Antonín Viktora Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme