Koukalová je nejlepší českou tenistkou sezony, ve Fed Cupu ale asi nenastoupí

Nadcházející fedcupový souboj mezi Českem a Itálií bude tím nejkvalitnějším měřením sil, jaké je tato soutěž schopna nabídnout. V posledních pěti letech nepoznala nejprestižnější tenisová soutěž ženských družstev jiného vítěze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klára Koukalová při tréninku českého fedcupového týmu před semifinále s Itálií | Zdroj: ČTK

Kapitán Petr Pála bude ve dvouhrách nejspíš opět sázet na osvědčené duo Petra Kvitová a Lucie Šafářová. Ovšem nejlepší výsledky v této sezoně má ta třetí, Klára Koukalová.

Nejmenší a nejméně známá tenistka ze současné sestavy prožívá nejlepší vstup do sezony v kariéře. „Na to, že je duben, to vypadá dobře. Ale rok je ještě strašně dlouhý, uvidíme, jestli to bude životní sezona,“ říká Koukalová.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Klárou Koukalovou mluvil Radim Sajbot

Jako jediná z celého českého týmu získala v této sezoně na okruhu WTA titul. A na svém kontě má i jedno finále. Navíc v dalších třech případech vypadla pokaždé s pozdější vítězkou turnaje.

V žebříčku, který zohledňuje pouze výsledky v tomto kalendářním roce, je dokonce třináctou nejlepší hráčkou světa. Mimochodem duo Kvitová, Šafářová se nachází až ve třetí desítce.

„Začala jsem i jinak trénovat, jsem o rok starší, takže jsem v zápasech také víc vyrovnanější,“ říká Koukalová, pro kterou je rok 2014 rokem životních změn. Před sezonou změnila po mnoha letech raketu.

„Chtěla jsem raketu, se kterou budu mít větší kontrolu, abych mohla do míčků víc jít a měla větší pocit jistoty. Tahle raketa to velice dobře splňuje,“ prozrazuje Koukalová.

V lednu se navíc vrátila také ke svému dívčímu příjmení. Takže teď jí někdy nepoznávají dokonce ani soupeřky.

„V Katovicích se prý ptali, kdo to tam hraje. Hodně si mě ale pamatují podle starého příjmení Zakopalová,“ dodala 32letá tenistka. Příjmení Koukalová se objevuje ve Fed Cupu po dlouhých osmi letech.

Radim Sajbot, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme