Evropská unie poprvé zavádí sankce proti ruským firmám

Evropská unie uvalila sankce na dvě ruské firmy, které zabavily ukrajinský majetek na Krymu. V Bruselu se na tom dohodli ministři zahraničí zemí Evropské unie. Kromě toho zavedli sankce proti dalším 13 ruským a proruským představitelům. Unie zároveň doufá, že krizi na Ukrajině vyřeší jednání, které má zprostředkovat Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéfka unijní diplomacie Catherine Ashtonová | Zdroj: Reuters

Mise OBSE podle šéfky unijní diplomacie Catherine Ashtonové zahájí na Ukrajině dialog, u kterého bude vláda i představitelé ukrajinských regionů. O tom, kdo konkrétně se těchto jednání zúčastní, rozhodnou sami Ukrajinci. Cílem je ukončení násilí v zemi.

„Jde o odzbrojení nelegálních skupin, vyklizení obsazených budov a otevření celonárodního dialogu,“ řekl německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier.

EU přestává být pro Rusko důvěryhodným partnerem, uvedlo ruské ministerstvo zahraničí

Číst článek

Podle českého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka jde hlavně o to, aby se na Ukrajině mohly 25. května uskutečnit prezidentské volby: „Domnívám se, že je dnes určitá šance, že by například i ruská strana mohla akceptovat pozvání a mohla se účastnit.“

Unie Rusku pohrozila ekonomickými sankcemi, pokud by konání prezidentských voleb znemožnilo.

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme