Fotbalový McDonald's Cup nabízí letos už sedmnáctý ročník

Fotbalové mládí má o svém programu na květen a červen jasno. Vedle mistrovských soutěží téměř 85 tisíc chlapců a děvčat ve věku od šesti do jedenácti let nastupuje do turnaje zvaného McDonald´s Cup.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mladí fotbalisté ze základní školy Eden zažili atmosféru bundesligového utkání | Foto: Lenka Šeborová

„S nápadem na turnaj registrovaných hráčů přišel trenér Jirka Krausko z jižních Čech. Začali jsme tedy organizovat turnaj pro všechny, holky i kluky,“ popisuje Drahomíra Jiráková, která stála u zrodu McDonald´s Cupu. Fotbalového turnaje pro nejmenší.

„Když pak vidíte malé děti, které hrají jako o život, jak v Lize mistrů, povzbuzují se, jsou kamarádi a pak některé i brečí, když se něco nepodaří, tak to vás dostane,“ doplnila Drahomíra Jiráková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalový McDonald´s Cup nabízí letos už sedmnáctý ročník

McDonald´s Cup už podpořila celá řada známých fotbalistů i trenérů. Mezi nimi Vítězslav Lavička, Pavel Horváth, Petr Čech, Vladimír Šmicer, Patrik Berger nebo například Tomáš Kalas.

„Ale nejvýraznějšími osobnostmi jsou samotní učitelé na těch třítisících základních školách, kteří to organizují,“ nezapomněla na nejdůležitější lidi v organizaci McDonald´s Cupu Drahomíra Jiráková.

Její manžel, herec Ota Jirák, si turnaj pro nejmenší také oblíbil. Když mu to čas dovolí, rád se přijde na malé fotbalisty podívat.

„Chodím na to rád. Koukat na malé caparty, jak to berou vážně, jak jsou důležitý, že mají dresy a kolikrát je to lepší podívaná než na velký fotbal. Dělají to opravdu ze srdce.“

Stejně jako sám Ota Jirák během účinkování v Poláčkových Mužích v ofsajdu na prknech mladoboleslavského Městského divadla.

„To byla nádherně udělaná komedie a pana Nadčeradce jsem v tom hrál velmi rád,“ říká na závěr Ota Jirák.

V květnu jsou na programu krajská finále McDonald´s Cupu.

Pavel Petr, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme