Policie se chystá na pražský nejrizikovější zápas fotbalové sezony, vzlétne i vrtulník

Pražští policisté se připravují na jeden z nejrizikovějších zápasů sezony. Při finále národního poháru, ve kterém se utká Sparta s Plzní, hrozí potyčky radikálních fanoušků. Do pražského Edenu proto zamíří stovky policistů a vzlétne také vrtulník. Ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD by ale místo policejních manévrů uvítal přísnější opatření na stadionech a větší tresty pro výtržníky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stovky fanoušků Slavie mířili na Letnou, policie jich několik zadržela | Zdroj: ČTK

Radikální fanoušci na zítřek chystají velké protesty proti fotbalové asociaci kvůli zpřísnění pravidel, například při prodeji vstupenek.

První náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek zařadil zítřejší utkání mezi nejrizikovější zápasy sezony:

Přehrát

00:00 / 00:00

O přípravách policie na rizikové utkání mluvila Evelyna Kulíšková

„Do rizikovosti prvního stupně zařazujeme mezinárodní utkání, klubová derby, vybraná utkání, u kterých mámě operativní informace, které naznačují, že může dojít k nepokoji, střetu fanoušků - ať už na stadionu nebo mimo stadion.“

Miroslav Pelta se s fanoušky nedohodl, ukončení pohárového finále se nebojí

Číst článek

„Je to finále poháru, to finále hraje Plzeň Sparta na stadionu Slavie. To už samo o sobě si myslím, že trošku naznačuje, že by mohlo být neveselo,“ předvídá Vondrášek.

Policejní opatření jsou podle mluvčí Jany Rösslerové více méně stejná, jako při jiných rizikových zápasech. Do terénu ale vyrazí o několik desítek lidí navíc.

Jízdní hlídka policie v ústeckých ulicích

„Asi 550 policistů z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké služby, antikonfliktního týmu, oddělení služební kynologie a policisté ze speciální a krajské pořádkové jednotky.“

„Policistům bude pomáhat asi padesátka strážníků Městské policie a pracovníci bezpečnostních agentur. Situaci bude monitorovat i policejní vrtulník," upřesnila Rösslerová.

Chystají se i fanoušci z ciziny

Kriminalisté budou fanouškům v patách i po cestě do Prahy. Přijet se totiž chystají příznivci českých klubů z celé republiky, ale i radikální fanoušci ze Slovenska nebo Polska.

Policisté přitom upozornili, že zahraniční fanoušci mohou riziko konfliktů na stadionu zvyšovat. Policie se totiž obávala, aby se cizinci nepřidali k protestům, které plánují čeští fanoušci proti fotbalové asociaci.

Špatnou pověst mají především fotbaloví fanoušci z Polska. Právě ti se měli podílet na velkých výtržnostech při březnovém zápase v Ostravě. Spolu se Slováky se měli pokoušet skupovat vstupenky na zítřejší pražské finále po internetu.

Online prodej ale fotbalová asociace přerušila a do Prahy se tak podle policistů dostanou jen jednotlivci.

Nedohrát finále fotbalového poháru by byla ostuda, říká svazový funkcionář

Číst článek

Fotbalový míč | Foto: Fotobanka Stock.xchng

mkp, Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme