Házenkářky vyhrály v Portugalsku, k postupu na ME zbývá poslední krok

České házenkářky mají nakročeno na mistrovství Evropy, které na konci roku budou hostit Maďarsko a Chorvatsko. V Portugalsku porazily domácí hráčky 33:23 a k postupu jim stačí v sobotu těsně prohrát s Polskem.

Klára Černá házená reprezentace

Klára Černá házená reprezentace | Foto: Reprezentace ČR

Svěřenkyním trenéra Jana Bašného se přitom vstup do zápasu nevydařil a téměř celý první poločas dotahovaly náskok domácích. Do vedení se poprvé dostaly až ve 27. minutě.

V závěru první části hry ale česká reprezentace rozhodla. Díky pětigólové sérii skončil první poločas 14:9.

Po změně stran si české reprezentantky pohlednou házenou navyšovaly svůj náskok a nakonec vyhrály desetigólovým rozdílem 33:23, pouze o dvě branky tak zaostaly za 35 góly z prvního duelu.

Díky prohře Polek s reprezentací Černé Hory má reprezentace velmi blízko k účasti na ME. Za vedoucími Černohorkami má národní tým dvoubodový náskok na Polsko, s nímž navíc vyhrál první vzájemný zápas.

K postupu na závěrečný turnaj tak házenkářkám stačí v sobotním zápase v Brně prohrát s Polkami maximálně o dvě branky.

Kvalifikace o postup na ME 2014 házenkářek - 3. skupina:
Portugalsko - ČR 23:33 (9:14)
Sestava ČR: Raníková, Satrapová, Müllnerová - Adámková, Chrenková, Crhová, Hrbková, Keclíková, Knedlíková, Kutlvašrová, Luzumová, Růčková, Salčáková, Severová, Štěrbová, Vítková.
Rozhodčí: Pandžič, Mosorinski (oba Srb.). Sedmimetrové hody: 4/3 - 4/3. Vyloučení: 1:2.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít