Fotbalisté bez angažmá s Milanem Barošem trénují v pražských Zaběhlicích

Léto představuje pro fotbalisty měsíce tvrdé dřiny. Chystají se na novou sezónu. Ovšem v odlišných podmínkách. Někteří přímo v klubech, jiní se na hřišti Českého Athletic & Football Clubu chystají ještě bez znalosti týmu, jehož barvy budou v podzimní části oblékat. Neví to ani fotbalový reprezentant Milan Baroš.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Baroš | Foto: Česká televize

Dvaatřicetiletý útočník naposledy hájil barvy tureckého týmu Antalyaspor. Jenže přetržený kolenní křížový vaz znamenal nejen opuštění trávníku na nosítkách, ale také následnou operaci a rehabilitaci.

Dnes neví, jak jeho nejbližší fotbalová budoucnost bude vypadat. Nechce podepisovat žádnou smlouvu bez toho, aby byl na nejbližší angažmá stoprocentně připraven.

„Myslím, že je zbytečné někomu něco slibovat, když koleno není stoprocentní. Ještě měsíc budu potřebovat,“ vnímá svou situaci bronzový medailista z evropského šampionátu 2004. Aktuálně ho čeká kondiční příprava právě v Turecku. S vědomím, že stav jeho operovaného kolena se lepší.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na kempu fotbalistů bez smlouvy je i Milan Baroš

„Zatím jsem spokojen a doufám, že se dám do kupy, abych se ještě mohl nějakým způsobem zapojit do fotbalu.“ Historicky druhý nejlepší střelec české fotbalové reprezentace totiž nehodlá ještě s kariérou končit. Zatím se zapojil do kempu pořádaného Českou asociací fotbalových hráčů.

„Byl jsem tu zatím na pár trénincích. Myslím ale, že pro kluky je to dobré, mají tu desetidenní blok a je to vlastně taková letní příprava, kdy je většina mančaftů v kondičním bloku. Myslím, že je to pro ně obrovské plus.“

Kemp pro fotbalisty bez smlouvy není novinkou. První jeho část proběhla už v zimě. Nyní na něj dohlíží dnes už bývalý fotbalový gólman Dominik Rodinger.

„Kluci nemusí nikde trénovat sami a jsou v kolektivu, což je pro ně velká výhoda. Je to také jednodušší a zábavnější,“ říká Dominik Rodinger.

Společně s Milanem Barošem se na jednom hřišti potkávají například Tomáš Frejlach nebo Fernando Neves. Nad všemi má dohled kouč Verner Lička. Do tréninku prý nikoho nutit nemusí.

„Vychází to z toho, že hráči sem přicházejí ze své vlastní iniciativy,“ uzavírá povídání o fotbalové přípravě Verner Lička.

Pavel Petr, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme