Mezi nejvyhledávanější destinace letos patří Chorvatsko, Řecko, Turecko a Španělsko

Češi letos na dovolenou nejčastěji vyrazí do Chorvatska, Řecka, Turecka a Španělska. Tyto země patří mezi nejprodávanější destinace aktuální letní sezony. Lidé, kteří si koupili zájezd s předstihem, jsou na tom lépe. Cestovní kanceláře totiž nabízejí o 15 procent méně dovolených na poslední chvíli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mallorca | Foto: Iva Both

„Španělsko je pro nás trochu překvapením, protože jsme mysleli, že mnohem prodávanější bude Itálie. Ale ukazuje se, že především španělské ostrovy – Kanárské ostrovy, Mallorka, Ibiza a Menorca – dokázaly vytlačit Itálii,“ vysvětluje Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří ČR.

Ubylo také nabídek zájezdů last minute. Dovolených na poslední chvíli nabízejí cestovní kanceláře o patnáct procent méně.

„U nabídky last minute došlo k tomu, že se cestovním kancelářím podařilo ve spolupráci se společností Travel Service harmonizovat nabídku s poptávkou takovým způsobem, že ubylo zájezdů na poslední chvíli, a to přibližně o 15 procent. To znamená, že se trošičku omezil výběr z hlediska množství a kvality klientů,“ dodal Papež.

V srpnu by se nabídka last minute měla ještě snížit. Lidé, kteří si koupili zájezd s předstihem, jsou na tom tak letos lépe.

Petra Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme