Domácím plochodrážníkům se při Grand Prix České republiky nedařilo

Více než sedm tisíc fanoušků se v sobotu sešlo na pražské Markétě, aby fandilo při plochodrážní Grand Prix České republiky. Většina z nich držela palce jednomu českému a dvěma polským závodníkům. Palce těchto fanouškům bělaly ale marně. Loňské vítězství v Praze obhájil Brit Tai Woffinden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plochá dráha | Foto: KS Toruń, Creative Commons Attribution 2.0 Generic

Jako pěkně namazaný stroj připomínalo společné taneční křepčení českých a polských fanoušků před samotným závodem. Na divokou kartu jedoucí Václav Milík měl být černým koněm závodu, Poláci Kasprzak s Hampelem zase spolufavority na vítězství.

O tom, že většina fanoušků bude ale večer odcházet se skleslou náladou, leccos napověděla už sedmá rozjížďka. Brit Batshelor odhodil stroj Milíka do Poláka Hampla a česko-polská dvojice se jen těžce zvedala z dráhy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Grand Prix na pražské Markétě sledoval reportér ČRo Michal Jurman

„Když mi narazil do zadního kola, tak se mi srovnala motorka a jel jsem rovně do prken, nic se s tím nedalo dělat. Bouchl jsem se do hlavy, a to se pak na motorce jede jinak, když člověk nemá dobré reflexy,“ popisoval Václav Milík smolnou sedmou rozjížďku.

Jednadvacetiletý jezdec sice po restartu rozjížďky získal 2 body, v následujících třech jízdách ale už vyšel naprázdno a musel se spokojit s konečnou 15. pozicí.

Semifinále se tak stejně jako loni muselo obejít bez české účasti a stejně tomu překvapivě bylo i u favorizovaných Poláků. Hampel po pádu ztratil jistotu a skončil šestnáctý, Kasprzak, coby vedoucí muž celkového hodnocení, přišel o postup do semifinále v poslední jízdě a celkově klesl z první na šestou příčku.

Michal Jurman, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme