Smetanovu Litomyšl zakončí Radek Baborák. Koncert přenáší i ČRo Vltava

Velké finále slibuje závěrečný koncert Mezinárodního hudebního festivalu Smetanova Litomyšl. Na zámeckém nádvoří vystoupí světově uznávaný hudebník a hornista Radek Baborák s orchestrem Česká Sinfonietta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smetanova Litomyšl | Foto: František Renza

Na koncertě zazní především díla českých klasiků – Smetany, Dvořáka, Martinů, ale také premiéra skladby Lukáše Hurníka „Na cestě z Litomyšle“. Ta vznikla na objednávku festivalu.

„Ten krátký příběh je, že Smetana, když zřejmě cestoval z Litomyšle, si do svého hudebního deníčku zaznamenal krátký motivek, který mu nějakým způsobem tu cestu z Litomyšle připomínal. Pan Hurník ho přepracoval, rozvinul a řekněme, že ho prohnal takovým kaleidoskopem svých fantazií a svých myšlenek, a z toho vznikla původní symfonická fantazie,“ popsal Radek Baborák.

Závěrečný koncert Mezinárodního hudebního festivalu Smetanova Litomyšl mohou lidé poslouchat i v Českém rozhlase. Od 20:30 ho vysílá Vltava.

Koncert lze poslouchat také přes internet zde.

Lucie Malušková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme