Kanada 1:0 Česko

Knihovna v Krnově nově půjčuje také deskové a společenské hry

Návštěvu planety Malého prince nebo zkoumání nebezpečných jeskyní s poklady – takové tipy na prázdniny nabízí krnovská knihovna. Tentokrát ne na stránkách knih, ale netradičně na hracích polích a kostkou v ruce. Nově totiž půjčuje deskové a společenské hry a setkala se s velkým ohlasem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozmanité deskové hry | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Rozhodli jsme se rozšířit sortiment o deskové hry, nyní máme nějakých třicet her. Teď jich tu ale asi šest. Jsem strašně ráda, že se hry půjčují. Naše čtenáře to zaujalo, lidé je mají rádi.“

Martina Minariková je v krnovské knihovně odbornicí přes deskové hry. Klasiku, jako je třeba Člověče, nezlob se, ale mezi pečlivě vyrovnanými krabicemi v regálu návštěvníci nenajdou.

Přehrát

00:00 / 00:00

O novém sortimentu krnovské knihovny informovala reportérka Jana Jeckelová

„Nejsou tu ty úplně typické, klasické hry, jaké byly kdysi,“ říká Minariková. Knihovna totiž vsadila hlavně na modernější hry, mnohdy dražší, které nejsou pro každého dostupné.

Nejčastěji odcházejí se štěrkajícími krabicemi domů děti, zvlášť když se o prázdninách venku rozprší. Do dětského oddělení se ale naučili chodit i dospělí.

„Vysokoškoláci jsou nadšení z toho, že se tady půjčují hry a že si je mohou vzít s sebou. Půjčují si stále a hrají naše hry v Ostravě,“ usmívá se knihovnice Martina Minariková.

Hráči si předem mohou na webových stránkách knihovny vybrat, kterou hru by si rádi vypůjčili. Jen nesmějí dlouho otálet, hry se totiž v regálech příliš neohřejí.

Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme