TdF nově vede Francouz Gallopin, 9. etapu vyhrál Tony Martin

Devátá etapa cyklistické Tour de France skončila obrovským překvapením. Po samostatném úniku ji vyhrál Němec Tony Martin, 3 minuty poté dojel do cíle domácí Tony Gallopin, který díky velkému náskoku na peloton získal žlutý trikot.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Devátou etapu Tour de France vyhrál Němec Tony Martin | Zdroj: Reuters

Devětadvacetiletý Tony Martin je specialistou na časovky, ve 170 kilometrů dlouhé etapě ale ukázal, že umí i hromadné etapy. Posledních téměř 60 kilometrů jel sám a do cíle v Mylhúzách dojel s velkým náskokem. Odměnou mu je vedle etapového vítězství i trikot pro nejlepšího vrchaře.

Ještě zajímavější ale bylo dění za Martinem. Francouzský jezdec týmu Lotto-Belisol Tony Gallopin dojel do cíle s devatenáctičlennou skupinou s dostatečným náskokem na Vincenza Nibaliho, který jel v hlavním pelotonu. Francouz tak do zítřejší etapy obleče žlutý trikot pro vedoucího závodníka Tour.

Máme třetího jezdce Tour, účel je splněn, utěšuje se König a plánuje útok

Číst článek

Šestadvacetiletý Gallopin se stal znovu po třech letech francouzským držitelem žlutého trikotu. Na Nibaliho má náskok jedné minuty a 34 sekund.

V celkovém pořadí si výrazně pomohl také Portugalec Tiago Machado ze stáje NetApp, který se posunul na třetí místo průběžného pořadí.

Čeští jezdci Leopold König a Jan Bárta dojeli v hlavním poli závodníků s osmiminutovou ztrátou na vítězného Němce Tonyho Martina.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme